Szkocja i jej atrakcje

Szkocja zazwyczaj kojarzy się nam ze swoją kulturą: z kraciastymi kiltami czy grą na dudach.

Ta część Zjednoczonego Królestwa wytworzyła swoją kulturę, z której może być obecnie dumna. Poza tym, może pochwalić się również wieloma miejscami, które są atrakcyjne turystycznie i jak magnes przyciągają turystów z całego świata.

Szkockie zabytki można podzielić na te, które stworzył człowiek jak na te, za jakich powstanie odpowiedzialna jest natura. Do tego pierwszego typu zaliczamy między innymi szkockie zamki, twierdze, pałace, opactwa, klasztory czy oczywiście całe miasta, które warto zwiedzić. Jednym z najbardziej znanych zamków na terenie Szkocji jest zamek Glamis. Wiąże się z nim wiele makabrycznych historii. Wielu turystów wybiera się tam, aby sprawdzić, czy na zamku Glamis rzeczywiście straszy.

Popularną atrakcją turystyczną jest także zamek w Edynburgu, największa duma stolicy Szkocji. Najpiękniejsze szkockie twierdze to zamek Caerlaverock, zamek Eilean Donan czy twierdza Dunstaffnage. W Szkocji znajduje się również wiele ciekawych muzeów. Ogromną popularnością cieszy się oczywiście muzeum na temat potwora z jeziora Loch Ness. Warto wybrać się również do Narodowego Muzeum Kostiumów, Muzeum Zabawek czy Muzeum Medycyny. Na terenie Szkocji znajduje się również wiele opactw oraz zabytkowych katedr. Wiele z nich jest bardzo dobrze zachowanych, jak na przykład opactwo Iona Abbey, katedra w Glasgow, opactwo Dunfermline czy opactwo Melrose.

Na uwagę zasługują również tajemnicze ruiny dawnych opactw. Atrakcje turystyczne stworzone przez naturę to między innymi szkockie jeziora czy pomniki przyrody. Bardzo znane są szkockie jeziora ze słynnym Loch Ness na czele. Inne miejsca, które warto zobaczyć to: szczyt Ben Nevis, najwyższy w Szkocji, rezerwat Ben Lawers National Nature Reserve, znany The Cairngorms National Park, Kelvingrove Park w Glasgow oraz Holyrood Park w samym sercu Edynburga. Oprócz Edynburga I Glasgow w Szkocji warto wybrać się również do Aberdeen, Hamilton czy klimatycznego Perth.

 

Podobne:
Islandia - oryginalne wakacje

Islandia - oryginalne wakacjeJeśli ktoś szuka idealnego miejsca na spokojny wypoczynek, powinien zdecydować się na wyjazd do Islandii. Jest to niezwykłe kraj, w którym nawet nocą świeci słońce. To miejsce dla tych, k

Perełki architektury

Na świecie wiele jest budowli określanych jako naj: najdłuższe, największe, najbardziej spektakularne, najstarsze, najkosztowniejsze, najchętniej odwiedzane. Warto na własne oczy przekonać się, jak wyglądają jakie budynki i miej

Dla miłośników plaż

Dla miłośników plażJest wiele pięknych krajów, które słyną z długich i piaszczystych plaż. Miłośnicy ciepłego piasku mogą wybrać się na Jamajkę. Kiedyś plaże tego kraju były przystanią dla piratów, dziś za

Prawdziwy raj na ziemi - Bali

Bali Wiele osób szuka na wakacje tajemniczego i bajecznego miejsca, swojego raju na ziemi. Gdzie go odnaleźć? W pewnością o taki tytuł może ubiegać się słoneczne Bali. Jest to indonezyjska wyspa, którą turyści u


  Klasztor na Jasnej Górze

  Klasztor Jasnogórski jest jedną z największą atrakcji Częstochowy. T...


  Zachodnie wybrzeże miejscem SPA

  Wypoczynek nad morzem zawsze kojarzy się nam w beztroskim wylegiwaniem na...


  Mazury znane i nieznane

  Pojezierze Mazurskie kojarzy nam się głównie z jeziorami, żeglowaniem, biwa...


  Wyjazdy i wycieczki grupowe

  Współczesna oferta wyjazdów grupowych jest naprawdę imponująca. Obejmuje ...


  Urok wycieczek objazdowych

  Wycieczki objazdowe stanowią dziś bardzo interesująca alternatywę dla wczas...


  Sporty ekstremalne

  Jest wiele sportów ekstremalnych, a ich rozwój przyczynił się do rozkwitu t...


  Szkocja i jej atrakcje

  Szkocja zazwyczaj kojarzy się nam ze swoją kulturą: z kraciastymi kiltami cz...

  Współczesna oferta wyjazdów grupowych jest naprawdę imponująca.

  Obejmuje ona zarówno wyjazdy dla grup znajomych, kilku zaprzyjaźnionych rodzin jak również wycieczki szkolne czy wyjazdy firmowe.

  Osoby prywatne również mogą skorzystać z ciekawej oferty wyjazdów grupowych.

  Więcej…

  Wycieczki objazdowe stanowią dziś bardzo interesująca alternatywę dla wczasów stacjonarnych.

  Coraz większa liczba osób decyduje się na spędzenie swoich wakacji na wycieczce objazdowej. Taka wyprawa ma wiele zalet, pozwala bowiem na znaczne zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

  Więcej…

  Wyjazd na wakacje powinien być idealny, wszystko powinno odbyć się bez żadnych problemów, kłopotów i niedociągnięć.

  Dlatego właśnie, coraz częściej decydujemy się na wygodne i nowoczesne wczasy all inclusive. Wykupują taką opcję, mamy pewność, że wszystko będzie tak, jak sobie zaplanowaliśmy.

  Więcej…